راهنمای نویسندگان

راهنمای تهیه و ارسال مقاله‌های نشریه نگارینه (هنر اسلامی)

نحوه پذیرش مقاله:

- مقاله‌های تحقیقاتی که در راستای محورهای نشریه و همچنین حاصل کار پژوهشی و از ارزش علمی برخوردار باشد برای بررسی و داوری پذیرفته خواهند شد.

- صرفاً مقالات آماده‌شده بر اساس ساختار نگارشی مجله موردبررسی قرار خواهند گرفت.

- مقاله‌های ارسالی نباید قبلاً در مجله دیگری چاپ و یا هم‌زمان در حال داوری در مجله دیگری باشند.

- مسئولیت مطالب مندرج در هر مقاله به عهده نویسنده مسئول است.

 

 

محورهای پذیرش مقاله :

* مبانی نظری حکمت، فلسفه و زیبایی‌شناسی هنر اسلامی                                           

* آرایه‌های وابسته به معماری مانند: آینه‌کاری، مقرنس اسلیمی، نقاشی دیواری، خط، کتیبه‌نگاری  

* پژوهش‌هایی در زمینه‌های فلزکاری، قلم‌زنی، آبگینه، سفالگری، فرش دستباف، معرق، منبت و مینیاتور، کتابت، کتاب‌آرایی، تذهیب و...

 

ضوابط تنظیم و ارسال مقاله :
مقاله باید به ترتیب دارای بخش‌های زیر باشند:

- یک فایل جداگانه شامل : عنوان کامل مقاله، نام و نام خانوادگی نویسنده یا نویسندگان، مرتبه علمی نویسنده یا نویسندگان، گروه تخصصی و دانشگاه مربوطه ، نشانی الکترونیکی و پستی( لازم است نام نویسنده مسئول مکاتبات مشخص گردد)همچنین اگر مقاله مستخرج از پایان نامه می باشد باید در این فایل مشخص شود .و سپس به عنوان فایل نویسندگان در سامانه بارگذاری خواهد شد .همچنین مشخصات کامل همه نویسندگان در خود سامانه نیز باید قرار گیرد درغیر این صورت مقاله جهت اصلاح برگشت داده خواهد شد.

فایل مجزا با عنوان اصل مقاله بدون نام و مشخصات و ایمیل نویسندگان و شامل : عنوان کامل مقاله به فارسی، چکیده فارسی ( حداکثر 500 واژه) که شامل بیان مساله،  هدف، روش تحقیق و نتیجه‌گیری است و واژه‌های کلیدی فارسی  حداکثر 5 واژه می‌باشد.

-      صفحه دوم : عنوان کامل مقاله به انگلیسی  ، چکیده انگلیسی( حداکثر 500 واژه) مطابق با چکیده فارسی و واژه‌های کلیدی  حداکثر 5 واژه می‌باشد.

-   صفحات بعدی شامل بدنه اصلی مقاله است که دارای تیترهای زیر باشد:

 - مقدمه و بیان مساله، مبانی نظری و پیشینه تحقیق، روش انجام پژوهش، بحث و نتیجه‌گیری و فهرست منابع

- حتما کلیه جداول و عکس ها با کیفیت مطلوب در فایل اصل مقاله جانمایی شده باشد .

- مقالات بر اساس رسم‌الخط مصوب فرهنگستان زبان و ادب فارسی با برنامه رایانه‌ای Word  حروف‌چینی شده باشد. مقالات ارسالی فاقد اشتباهات تایپی باشد.( قلم تایپ مقاله نازنین و  اندازه آن برای متن 12 باشد، تیتر ها با یک سایز بیشتر و به صورت بزرگ نوشته شوند.)

- مقالات صرفاً از طریق سامانه نشریه به نشانی http://niamag.birjand.ac.ir  بارگذاری و ارسال گردد

- تعداد صفحات مقاله به همراه تصاویر، نمودارها، جدول‌ها و نقشه‌ها، 20 صفحه A4 و به صورت Word ارسال گردد.(حداکثر7000 کلمه)

- کلیه پی‌نوشت‌ها، اسامی و اصطلاحات لاتین، توضیحات ضروری (با ذکر ماخذ) با شماره مسلسل بیاید.

- تصاویر مربوط به مقاله باید مستند (همراه با ذکر کامل مأخذ)، غیر تزئینی و از ارکان مقاله بوده و در متن به آن‌ها ارجاع شده باشد و با فرمت JPEG و رزولوشن dpi300  باشند.ارجاع تصاویر به صورت ( نام خانوادگی ، سال نشر: صفحه ) باشد و در صورتی که تصاویر از آرشیو نگارندگان است به صورت( نگارندگان، سال) درج شوند

- عنوان جداول و نمودار های در بالای آنها با ذکر منبع قرارگیرد

- فهرست منابع و مآخذ به ترتیب حروف الفبا و برحسب نام خانوادگی نویسنده به‌صورت زیر درج شود.

کتاب: نام خانوادگی، نام. (سال انتشار). عنوان کتاب(بصورت مورب). مترجم: نام و نام خانوادگی. محل انتشار: نام ناشر.

مقاله : نام خانوادگی، نام. (سال انتشار). «عنوان مقاله»، نام مجله(بصورت مورب)، شماره مجله، نام ناشر، محل انتشار، شماره صفحات مقاله.

  • درج منبع در متن مقاله به‌صورت: (نام خانوادگی نویسنده، سال انتشار: شماره صفحه)
  • معادل اسامی لاتین، علائم اختصاری، معادل واژه‌ها و توضیحات می‌باید تحت عنوان پی‌نوشت‌ها در انتهای مقاله آورده شود.  
  • در صورتی که ارجاع درون متنی صرفاً منبع دارای 2 نویسنده باشد فامیل هر 2 نویسنده ذکر شود و در صورتی که بیش از 2 نفر باشند نام خانوادگی نویسنده اول و دیگران نوشته شود.

  • برای ارجاع درون متنی سایت های شخصی فقط (فامیل، سال) ذکر شوند و برای ارجاع سایت های تخصصی مانند نمونه آورده  شود. (مرکز آمار، سال)
  • برای تصاویر نیز از کلمه منبع یا مأخذ استفاده نشود. مثال: (نگارندگان، سال)
  • کلمه انتشارات در پایان منابع و مأخذ ذکر نشود، مگر کلمه جزء نام ناشر باشد. مانند: (نشر نی)

 

گواهی همانندجویی مقاله:

 

 با توجه به لزوم صیانت از تالیفات پژوهشگران گرامی کشور و پرهیز از تخلفات پژوهشی، و با عنایت به قانون«پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی» و تاکیدات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بر اخلاق پژوهش، تمامی نویسندگان مقالات، موظفند گواهی همانندجویی مقاله ارسالی خود را از سامانه همانندجو با بارگذاری کل مقاله اخذ و در زمان ارسال مقاله در سایت نشریه بارگذاری نمایند. بدیهی است عدم ارائه گواهی همانندجویی و یا همپوشانی زیاد سبب عدم بررسی و پذیرش مقاله شده و مسئولیت صحت گواهی ارائه شده به طور کامل بر عهده نویسنده مسئول مقاله است. لازم به ذکر است هزینه همانندجویی به عهده شخص نویسنده می باشد. 

 

ابتدا در سایت همانندجو به عنوان شخص حقیقی ثبت نام نموده و در طی مراحل ثبت نام و در قسمت نشریات علمی نام دوفصلنامه نگارینه هنر اسلامی را انتخاب نموده و پس از آن در فیلد های مشخص شده ایمیل و شناسه را وارد نمایید.

ایمیل: azareie@birjand.ac.ir

شناسه:EAIXCM

 

تکمیل و ارسال فرم تعهدات نویسندگان:

 

ضروری است نویسندگان محترم نامه تعهد نویسندگان مقاله را به همراه سایر فایل های مربوطه ارسال نمایند.

 

 تکمیل و ارسال فرم تعارض منافع: 

 

فرم تعارض منافع، توافق نامه ‏ای است که نویسنده (گان) یک مقاله اعلام می‏کنند که در رابطه با انتشار مقاله ارائه شده به طور کامل از اخلاق نشر، از جمله سرقت ادبی، سوء رفتار، جعل داده ‏ها و یا ارسال و انتشار دوگانه، پرهیز نموده ‏اند و منافعی تجاری در این راستا وجود ندارد و نویسندگان در قبال ارائه اثر خود وجهی دریافت ننموده ‏اند. فرم تعارض منافع به خوانندگان اثر نشان می‏دهد که متن مقاله چگونه توسط نویسندگان تهیه و ارائه شده است. نویسنده مسئول از جانب سایر نویسندگان این فرم را امضا و تایید می‏‏نماید و اصالت محتوای آن را اعلام می ‏‏نماید. نویسنده مسئول هم چنین اعلام می‏دارد که این اثر قبلا در جای دیگری منتشر نشده و همزمان به نشریه دیگری ارائه نگردیده است. همچنین کلیه حقوق استفاده از محتوا، جداول، تصاویر و ... به ناشر محول گردیده است. جهت دریافت فرم تعارض منافع کلیک نمایید.

 

 

خواهشمند است کلیه مراحل و روند بررسی مقالات را از طریق سایت پیگیری نمایید